دانلود ترجمه مقاله الگوریتم رمزنگاری تصویر مبتنی بر آشوب با استفاده از عملیات دنباله DNA

دانلود ترجمه مقاله الگوریتم رمزنگاری تصویر مبتنی بر آشوب با استفاده از عملیات دنباله DNA

لینک دانلود و مشاهده مقاله

A novel chaos-based image encryption algorithm using DNA sequence operations

Cellular Automata

این مقاله یکی از مقالات معتبر و چاپ شده در مجلات ISI است. کلمات کلیدی: رمزنگاری تصویر, سیستم آشوب, دنباله DNA , سیستم لجستیک دو بعدی , رمزنگاری DNA , رمزگشایی DNA , فاصله همینگ , جایگشت چرخشی , DNA

ترجمه این مقاله و مقالات مرتبط در سایت توسط متخصص رمزنگاری تصویر انجام شده است.

ترجمه ی این مقاله به صورت کامل انجام شده است و شامل ۳۳ صفحه بصورت تایپ شده و مرتب در محیط ورد می باشد.

ترجمه بخشی از مقاله در ادامه اورده شده است.

در این مقاله یک الگوریتم رمزنگاری تصویر بر اساس سیستم آشوب و عملیات ‌دنباله دئوکسی‌ریبونوکلئیک‌اسید (DNA) ارائه شده است. ابتدا، تصویر اصلی در یک ماتریس DNA رمزگذاری ‌می‌شود، و سپس یک طرح جایگشت مبتنی بر موج روی آن اجرا ‌می‌شود. ‌دنباله‌های آشوب تولید شده توسط نگاشت آشوب لجستیک ‌دوبعدی برای ‌جایگشت چرخشی ردیف (RCP) و ‌جایگشت چرخشی ستون (CCP) استفاده ‌می‌شوند. مقادیر و پارامترهای اولیه سیستم آشوب با هش SHA 256 تصویر اصلی و مقادیر داده شده محاسبه ‌می‌شوند. سپس، یک روش پخش تصویر ردیف به ردیف در سطح DNA اعمال ‌می‌شود. ماتریس کلیدی تولیدشده از نگاشت آشوب برای ترکیب کردن ماتریس DNA مغشوش استفاده ‌می‌شود؛ همچنین مقادیر و پارامترهای اولیه سیستم آشوب توسط فاصله‌ همینگ تصویر ساده بروزرسانی ‌می‌شوند. در نهایت، پس از رمزگشایی ماتریس پخش‌شده‌ی DNA، تصویر رمز را به دست ‌می‌آوریم. قوانین رمزگذاری/ رمزگشایی DNA تصویر ساده و ماتریس کلیدی توسط تصویر ساده تعیین ‌می‌شوند. نتایج تجربی و تحلیل امنیتی، هر دو، تایید ‌می‌کنند که الگوریتم پیشنهاد شده نه تنها یک نتیجه عالی رمزگذاری به همراه دارد بلکه در برابر حملات معمولی مختلف نیز مقاومت می‌کند.

واژگان کلیدی:  رمزنگاری تصویر، دئوکسی‌ریبونوکلئیک‌اسید (DNA)، نگاشت آشوب لجستیک دوبعدی، تحلیل امنیت

فن‌آوری DNA دارای مزایایی از قبیل کارکردن به صورت موازی و توان مصرفی بسیار کم است [۲۶،۲۷]. همچنین محاسبات DNA دارای تراکم اطلاعات فوق العاده‌ای است. دراین راستا، بسیاری از مطالعات تحقیقاتی، محاسبات DNA و رمزنگاری آشوب را به منظور بهبود سطح امنیتی الگوریتم‌های رمزنگاری مبتنی بر آشوب ترکیب کرده‌اند [۲۸-۳۱،۳۱-۳۹]. در سیستم‌های رمزنگاری، یک تکنیک پد یکبارمصرف عظیم ‌می‌تواند حمله متن ساده انتخاب شده را نامعتبر کند [۲۸]. به عنوان مثال، ژانگ و همکاران [۲۹] یک الگوریتم رمزنگاری جدید تصویر را با ترکیب نگاشت‌‌های لجستیک یک بعدی و ‌دوبعدی و عملیات جمع DNA معرفی کردند. طرح جدید رمزنگاری تصویر با استفاده از عملیات دنباله DNA در مرجع [۲۸] مطرح شد و برای تولید ‌دنباله‌های شبه تصادفی از سیستم آشوب‌ی فضا-زمانی استفاده شد. به تازگی، وانگ و همکاران [۳۰] روش جدید رمزنگاری تصویر را براساس شبکه های نگاشت مزدوج خطی-غیر خطی مخلوط (MLNCML) پیشنهاد کردند. آنها راهبرد محاسبات DNA و سیاست پد یکبار مصرف را به کار گرفتند و یک الگوریتم با سطح امنیتی بالاتر کشف کردند.

۲-۲- عملیات دنباله DNA

۲-۲-۱-  قوانین رمزنگاری و رمزگشایی DNA

‌دنباله DNA شامل چهار پایه اسید نوکلئیک است: A (آدنین)، C (سیتوزین)، G (گوانین) و T (تیامین)، که A و T مکمل هستند، بنابراین G و C نیز مکمل هستند. از آنجا که ۰ و ۱ در سیستم‌های دودویی مکمل هستند، ۰۰ و ۱۱ مانند ۰۱ و ۱۰ نیز مکمل هستند. ۲۴ نوع قوانین کدگذاری با استفاده از چهار پایه‌ی A، C، G و T برای کدگذاری ۰۰، ۰۱، ۱۰ و ۱۱ وجود دارد. اما فقط ۸ مورد از آنها را ‌می‌توان در جدول ۱ مشاهده کرد که قوانین تکمیلی واتسون-کریک [۴۱] را رعایت می‌کنند. توجه داشته باشید که قانون رمزگشایی DNA عملیات معکوس قانون رمزگذاری DNA است.

۵-۴-۳- حملات متن ساده شناخته شده و حملات متن ساده انتخاب شده

چندین الگوریتم رمزنگاری تصویر با حملات متن ساده شناخته شده و متن ساده انتخاب شده شکسته شده‌اند. در این مقاله، ما سه نقطه دیگر را برای جلوگیری از این حملات قدرتمند در نظر ‌می‌گیریم. اول، مقادیر اولیه و پارامترهای سیستم نگاشت ‌آشوب، توسط هش SHA 256 تصویر ساده و با مقادیر داده شده محاسبه ‌می‌شوند. هنگا‌می‌که تصویر ساده تغییر ‌می‌کند، مقادیر اولیه و پارامترهای سیستم مختلفی وجود دارد. حتی برای یک تصویر اصلی، مقادیر اولیه و پارامترهای سیستم در صورت تغییر مقادیر داده‌ها متفاوت خواهند بود. سپس، در فرایند پخش، برای تجدید مقادیر اولیه و پارامترهای سیستم آشوب به منظور بهبود اثر پخش و بهبود سطح امنیتی، فاصله همینگ تصویر ساده استفاده ‌می‌شود. در نهایت، قوانین رمزگذاری / رمزگشایی DNA تصویر ساده و ماتریس کلیدی توسط تصویر ساده تنظیم ‌می‌شوند. بنابراین، الگوریتم ما دارای وابستگی بالایی به تصویر ساده است و در برابر حملات متن ساده شناخته شده و متن ساده انتخاب شده امن است.

۳- ترجمه مقاله: یک سیستم رمزنگاری رنگی یک-زمانی بر پایه SHA-3 و سیستم های مختلف آشوب

۴- ترجمه مقاله:  یک طرح جدید رمزنگاری تصویر رنگی مبتنی بر دنباله‌های DNA و چندیدن نگاشت آشوب یک بعدی بهبود یافته

۵- ترجمه مقاله: یک الگوریتم جدید رمزنگاری تصویر سطح-بیت مبتنی بر نگاشت فوق آشوب ۲D-LICM

۶- ترجمه مقاله: دانلود ترجمه رمزنگاری تصویر با استفاده از تکنیک جایگشت و انتشار همزمان

ترجمه ی این مقاله به صورت کامل انجام شده است و شامل ۳۳ صفحه بصورت تایپ شده و مرتب در محیط ورد می باشد.

 مشخصات فایل

عنوان: الگوریتم رمزنگاری تصویر مبتنی بر آشوب با استفاده از عملیات دنباله DNA

 فرمت فایل : ترجمه فایل ورد + اصل مقاله 

تعداد صفحات : ۳۳ صفحه

حجم فایل: ۱۹ مگابایت

ترجمه این مقاله توسط متخصص رمزنگاری تصویر، تئوری آشوب و پردازش تصویر تهیه و ارائه شده است.

در صورت تمایل شما می توانید ترجمه این مقاله  را با پرداخت ۲۹۰۰۰ تومان از سایت دنیا فایل دانلود نمایید.

 

در صورت بروز هرگونه مشکل و یا داشتن سوال می توانید از طریق پست الکترونیکی به آدرسayaghouti@gmil.com و یا به آی دی ayaghouti@ در تلگ رام پیام بدهید.

فرستادن دیدگاه

گواهی پرداخت آنلاین سایت دنیا فایل

پرداخت آنلاین سایت دنیا فایل توسط شرکت زرین پال انجام می‌شود. در صورت بروز هرگونه مشکل پیش آمده در هنگام خرید با ایمیل contact-us@donyafile.ir در میان بگذارید.