دانلود ترجمه مقاله رمزنگاری تصویر رنگی مبتنی بر سیستم فوق آشوب

دانلود ترجمه مقاله رمزنگاری تصویر رنگی مبتنی بر سیستم فوق آشوب و دنباله های DNA

Color image encryption based on hybrid chaotic system and DNA sequences

ترجمه بخش از مقاله در ادامه آورده شده است

۱- مقدمه

انتقال امن تصویر و جلوگیری از دستیابی های غیر مجاز به تصاویر انتقالی، دو موضوع جذاب برای محققین هستند [۲]. الگوریتم‌های رمزنگاری تصویر مبتنی بر آشوب می تواند به دو گام جایگشت و انتشاردسته بندی شود. روشهای جایگشت تصویر به دو دسته‌ی جایگشت سطح پیکسل و  جایگشت سطح بیت طبقه‌بندی می‌شوند. هدف گام جایگشت، حذف ارتباط میان پیکسل‌ها و کاهش ضریب همبستگی آنها کاهش است. سیستم آشوب ویژگی‌های ذاتی عالی مانند، حساسیت بالا به شرایط اولیه و پارامتر های کنترل و ارگودوسیتی دارند. بنابراین، محققان زیادی رمزنگاری تصویر بر اساس سیستم آشوب را پیشنهاد داده‌اند [۱۳,۱۸,۲۱,۲۲].

با توجه به موازی سازی گسترده و ویژگی‌های منحصر به فرد تراکم فوق العاده اطلاعات مولکول DNA، برخی از محققان تکنولوژی DNA را برای حوزه‌ی رمزنگاری عملی کردند[۱,۲۹]. استفاده از روش های ترکیبی مانند توابع آشوب و دنباله های  DNAموجب امنیت و مقاومت بیشتر الگوریتم رمزنگاری در برابر انواع حملات می شود. کدگذاری DNA  شامل برخی از عملیات‌های عملیات جبری است. مکمل‌گیری DNA، جمع و تفریق DNA و عملیات یای انحصاری DNA ، برخی از این عملیات هستند.

جهت ارزیابی کارایی روش رمزنگاری ارائه شده در برابر حملات تفاضلی، ما دو تصویر اصلی را با همان پارامترها و مقادیر اولیه­ی مشترک آزمایش می­کنیم. شکل (۱۲) (a) تصویر اصلی «فلفل ها»، و شکل(۱۲) (b) تنها یک پیکسل با شکل(۱۲) (a) تفاوت دارد، تصاویر رمزنگاری شده و تفاوت آنها بترتیب در شکل (۱۲) (c,d,e) نشان داده شده است. به منظور آزمایش تست رمزنگاری در مقابل حملات تفاضلی، ما به صورت تصادفی مقدار یک پیکسل از تصویر اصلی را تغییر می دهیم، تصویر جدید را دریافت می کنیم، دو تصویر با روش پیشنهادی رمزنگاری می شوند و  NPCR و UACI  آنها ارزیابی می شود. نتایج در جدول ۶ گزارش شده است.

npcr

مشخصات فایل

عنوان: دانلود ترجمه مقاله با عنوان “رمزنگاری تصویر رنگی مبتنی بر ترکیب سیستم آشوب و دنباله های DNA”

حجم فایل: ۵ مگا بایت

نوع فایل: word

ترجمه این مقاله توسط متخصص رمزنگاری تصویر، تئوری آشوب و پردازش تصویر تهیه و ارائه شده است.

شما می توانید ترجمه  این مقاله  را با پرداخت ۲۹۰۰۰ تومان از سایت دنیا فایل دانلود نمایید.

فرستادن دیدگاه

گواهی پرداخت آنلاین سایت دنیا فایل

پرداخت آنلاین سایت دنیا فایل توسط شرکت زرین پال انجام می‌شود. در صورت بروز هرگونه مشکل پیش آمده در هنگام خرید با ایمیل contact-us@donyafile.ir در میان بگذارید.