دانلود فیلم آموزشی تجزیه و تحلیل حمله تفاضلی در رمزنگاری تصویر، سورس در متلب

دانلود فیلم آموزشی تجزیه و تحلیل حمله تفاضلی در رمزنگاری تصویر، سورس در متلب

یک الگوریتم رمزنگاری تصویر مناسب باید از همه انواع حملات شناخته شده، از جمله حملات بی رحمانه، آماری و متن انتخاب شده  و حملات تفاضلی محافظت کند[۲۲،۲۳]. برای تجزیه و تحلیل امنیت و عملکرد طرح پیشنهاد شده برای رمزنگاری ، تصویر رنگی استاندارد ۲۵۶ × ۲۵۶ × ۳ را برای آزمایش‌های شبیه سازی انتخاب کرده‌ایم. 

تجزیه و تحلیل حمله تفاضلی

یک حمله تفاضلی می‌تواند به طور موثر یک طرح رمزنگاری را شکست دهد. یک تغییر جزئی در یک تصویر اصلی می‌تواند تغییر زیادی در تصویر رمز شود. بدون کاهش عمومیت، برای ارزیابی حفاظت رمزنگاری سیستم در مقابل حملات ضد تفاضلی، معیارهای نرخ تعداد تغییرات پیکسل‌ها (NPCR) و میانگین شدت تغییرات (UACI) می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند[۲۶]. NPCR و UACI با فرمول زیر محاسبه می‌شوند:

فرمول محاسبه تعداد نرخ تغییرات پیکسل و میانگین شدت تغییرات

مقادیر ایده‌آل NPCR و UACI بترتیب ۹۹٫۶۰۹۴٪ و ۳۳٫۴۶۳۵٪ هستند[۲۴]. NPCR و UACI برای تصاویر مختلف (یک مقدار پیکسل تغییر یافته به صورت تصادفی متفاوت از متن اصلی (مقدار پیکسل به علاوه ۱)) در جدول ۳ ذکر شده است. همچنین جدول ۳ الگوریتم پیشنهاد شده را با طرح های [۳]، وانگ [۴]، مازلو [۱۰]، دونگ [۲۶] و سیدزاده [۲۷] مقایسه می‌کند.  بر اساس نتایج شبیه سازی، الگوریتم پیشنهادی عملکرد رضایت بخش با NPCR ≈ ۹۹٫۶۰۲۰٪ و UACI ≈ ۳۳٫۴۶۳۷٪، که نزدیک به ارزش مطلوب خود هستند، به دست می‌آید. بنابراین، رمزنگاری پیشنهاد شده به طور موثر در برابر حملات متن شناخته شده و متن منتخب مقاومت است.

شکل: مقاومت الگوریتم در برابر حملات تفاضلی و حساسیت شدید به تغییرات جزئی در تصویر اصلی

 مشخصات فایل

عنوان: دانلود فیلم آموزشی حملات تفاضلی در رمزنگاری تصویر و سورس در متلب

فرمت فایل : فیلم آموزشی حمله تفاضلی + سورس متلب

حجم فایل: ۶۱ مگابایت

این فیلم آموزشی توسط متخصص رمزنگاری تصویر، تئوری آشوب و پردازش تصویر تهیه و ارائه شده است.

در صورت تمایل شما می توانید این فیلم آموزشی در متلب را به قیمت ۴۹۰۰۰ تومان از سایت دنیا فایل دانلود نمایید.

۱ دیدگاه + فرستادن دیدگاه

  • سلام
    از آموزش های بسیار جذاب شما تشکر می کنم. خیلی در این زمینه به من کمک شد.
    سپاسگزارم دنیا فایل

فرستادن دیدگاه

گواهی پرداخت آنلاین سایت دنیا فایل

پرداخت آنلاین سایت دنیا فایل توسط شرکت زرین پال انجام می‌شود. در صورت بروز هرگونه مشکل پیش آمده در هنگام خرید با ایمیل contact-us@donyafile.ir در میان بگذارید.