دانلود سورس واترمارکینگ تصویر در متلب

دانلود سورس واترمارکینگ تصویر در متلب

فناوری اطلاعات و تکامل اینترنت همراه با پیشرفت ابزارهای چندرسانه ای دیجیتالی تاثیر عمده ای در تولید، ذخیره سازی و توزیع محتواهای چندرسانه ای یا Multimedia به وجود آورده است. از این رو مسائل مربوط به امنیت به وجود آمدند و نیاز حیاتی به حفاظت از محتواهای دیجیتالی در برابر جعل و تقلب، حق کپی رایت، سرقت و دستکاری های تخریب کننده احساس شد.

نهان نگاری دیجیتال (Digital watermarking) تکنیک نو ظهوری است که برای حفاظت از مالکیت معنوی و حق کپی رایت ارائه شده است. تکنیک نهان نگاری به معنای تعبیه داده ها و اطلاعات ثانویه در محتواهای دیجیتالی است بطوری که انسان به راحتی نمی تواند به وجود آن ها پی ببرد، بلکه تشخیص آن توسط الگوریتم های کامپیوتری صورت می گیرد. اطلاعات ثانویه ای که توسط الگوریتم های نهان نگاری درون یک منبع دیجیتالی نهان می شود، نقش آب یا Watermark نام دارد.

در این بخش در ابتدا یک تصویر رنگی در یافت می شود. سپس یک تصویر که قرار است در داخل تصویر رنگی پنهان سازی و یا watermark شود دریافت می گردد. تصویر واترمارک به هشت سطح بیتی تبدیل می گردد و سپس هر یک از سطوح بیتی در بیت کم ارزش مولفه های رنگی قرمز و سیز و آبی تصویر رنگی قرار می گیرد. این نوع نحوه ی واتر مارکینگ LSB نام دارد. یعنی پنهان سازی داده ها در بیت کم ارزش. 

فیلم آموزشی از سورس  و توضیحات بر روی سورس کدها تهیه شده است. و به صورت رایگان پس از تهیه این بخش در تلگرام در اختیار شما قرار می گیرد. در هنگام خرید در بخش نام خانوادگی آی دی تلگرام خود را وارد نمایید. 

 مشخصات فایل

عنوان: دانلود سورس واترمارکینگ تصویر در متلب

 فرمت فایل : سورس در متلب  

در صورت تمایل شما می توانید ترجمه این مقاله  را با پرداخت ۲۷۰۰۰ تومان از سایت دنیا فایل دانلود نمایید.

درباره نویسنده:

فرستادن دیدگاه

گواهی پرداخت آنلاین سایت دنیا فایل

پرداخت آنلاین سایت دنیا فایل توسط شرکت زرین پال انجام می‌شود. در صورت بروز هرگونه مشکل پیش آمده در هنگام خرید با ایمیل contact-us@donyafile.ir در میان بگذارید.